Minszkben letartóztatták Jelena Leucsankát. A világklasszis center részt vett a fehérorosz elnök Aljakszandr Lukasenka elleni tüntetéseken és egy petíciót is aláírt. Leucsankát 15 nap börtönbüntetésre ítélték. A kosárlabda társadalom egyhangúlag támogatásáról biztosította a játékost.
A napokban többek között a Francia Kosárlabda Szövetség (FFBB) és a WNBA játékosok szakszervezete (WNBPA) is közleményben tiltakozott a fehérorosz hatóságok eljárása ellen. A férfi kosárlabdában a VTB ligában Zenit Szentpétervár – Tsmoki Minszk találkozót rendeztek, mely során a lelátón több helyen is Jelena Leucsankát éltették a szurkolók.
A hétvégén több fehérorosz városban tüntetések zajlottak. Ezeken szintén megfigyelhettünk Leucsanka mellett kiálló transzparenseket. A Twitteren #FreeLeuchanka hashtag alatt számtalan szurkoló fogalmazott meg támogató üzenetet. - írja a wbasket.hu.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!