Kevéssel szombat este 7 óra után véget ért a Mindenki Magyarországa Mozgalom Jászai Mari téri, illetve rakparti tüntetése, amelyen a fő szónok Márki-Zay Péter, az ellenzék korábbi miniszterelnök-jelöltje volt, és a kormányzat aktuális intézkedései (a kata adószabályainak módosítása, a rezsicsökkentés részleges eltörlése), illetve "a Fidesz hazugságai" miatt hirdettek meg.
A helyszíni tudósítások alapján a rendezvényt követően a demonstrálók lefoglalták a Margit hidat, majd a Szent István körút felé indultak, hogy a Nagykörúton keresztül érjék el az Oktogont, illetve a Fidesz Hősök teréhez közeli székházát.
A vonulást rendőri erők nem kísérték, így a Nagykörúton és a Nyugati tér környékén is forgalmi problémák adódtak szombat este.
A vonulók a "mocskos Fidesz" és "gyertek velünk" rigmusokat skandáltak a körúton.
A demonstálók 20.15-kor érték el az Oktogont, ahol maradásra biztatták egymást, a forgalom ekkor teljesen leállt a környéken. A javarészt fiatal vonulók ekkor az Andrássy úton keresztül a Deák tér felé vették az irányt "demokráciát", "elég volt" és "Fidesz-maffia" rigmusok skandálása mellett.
Ekkor kapcsolódott a vonuláshoz az első kamerás rendőrkisbusz.
A Bajcsy-Zsilinszky úti torkolatnál aztán balra fordultak az Astoria irányába - a Kiskörúton is leállt a villamosközlekedés -, majd onnan az Erzsébet híd felé, ahol eddig a hét keddje - az első "katatüntetés" - óta mindegyik demonstráció zárult. Ismert, a hét elején a futárok kezdték a tiltakozást, majd a Magyar Kétfarkú Kutya Párt szólította híveit péntekig az Erzsébet hídra. A demonstrálók azonban az Astoriánál két részre szakadtak, végül győzött a létszámfölény, és mindenki "kifelé" vonult a Rákóczi úton, a Blaha Lujza tér irányába. A szembeforgalom zavartalanul haladt, a városból kifelé azonban ekkor ellehetetlenült.
A forgalomból számos autó támogatólag dudált a tüntetőknek, akik "aki dudál, velünk van" rigmussal viszonozták a gesztust.
A Blaha Lujza téren rövid időre megint megálltak a tiltakozók este 9 óra tájban, egyikük pedig a sínek közé felfújta: "Tanár nincs, Orbán takarodj!"
Este 9 óra után a Nagykörúton folytatódott a vonulás, de újra a Margit híd irányába, néhányan azt skandálták: "Hősök tere!" - tudósít az infostart.hu.
Negyed 10-kor érték el ismét az Oktogont, és innen ismét "befelé" vették az irányt a vonulók, akik a HVG.hu tudósítása szerint már némileg halkultak.
Este fél 10-kor már ismét a Deák téren járt a menet eleje, ahol a kereszteződésben több százan leültek az aszfaltra.
Itt egy "Orbán hazudik" szöveg került az aszfaltra, és többször elhangzott: " ez lesz minden nap", illetve "Orbán Viktor mondjon/*jon le".
Ekkorra a több száz, de legfeljebb 1-2 ezer fős embertömeg némileg tanácstalanná vált, volt, aki maradt volna, volt, aki a Hősök terére, volt, aki a körülbelül útba eső Fidesz-székház irányába vette volna az irányt. Mintegy 10 perc várakozás után egy nagyobb csoport - továbbra is békésen - újra az Astoria felé ment, de nem jutott sokáig, mert egy vonuló nő kétségbeesett sírásban tört ki, állítva, hogy egy üveggel valaki eltalálta.