Összesen hatvanan érkeztek Ukrajnából Szombathelyre, akiknek az ellátásáról az Illés Akadémia gondoskodik. A rendkívüli háborús helyzetre való tekintettel a Dnyipróból, Kijevből és Zaporizzsjából elmenekült gyermekek részére ebben a formában tud segítséget nyújtani a tíz kiemelt labdarúgó-akadémia közé beválasztott szombathelyi intézmény.
A gyerekek 56-an vannak, négy kísérővel jöttek. A 13-16 éves korosztály részére edzéslehetőséget is biztosít az Illés Akadémia, illetve a Szombathelyi Haladással együttműködve a legutóbbi, Budafoki MTE elleni bajnoki találkozóra is kilátogattak az ukrán focistapalánták. Sőt, a hét közepén megrendezett Haladás-Viktória–Diósgyőri VTK női kupa-negyeddöntőn is ott voltak a srácok.
Az ifjú focisták részére az akadémia a Vépi Mezőgazdasági Technikum kollégiumában foglalt szállást, míg az étkezést és az edzéslehetőséget a Szarka Zoltán utcai bázison biztosítja a zöld-fehér klub. Az immáron egy hete itt lévők első napjai az oldódással teltek, aztán a szerdai kupameccsen már a lányok sikeres elődöntőbe jutásának örülhettek, csütörtökön pedig már felszabadultabban edzettek az Illés Akadémia U19-es stábjának irányítása mellett.
A háború kitörésekor az utánpótlás-nevelő intézmény, a növendékek és a szülők csatlakoztak a városi felhíváshoz, így a Magyar Máltai Szeretetszolgálaton keresztül több mázsányi adományt juttattak el Szombathely testvérvárosába, Ungvárra, illetve az észak-kelet magyarországi gyűjtőpontokra.