Ungár Péter LMP-s országgyűlési képviselő szerdán online sajtótájékoztatót tartott, melynek témája a szombathelyi önkormányzat által létesített oltópontok körüli botrány
Mi folyik itt? Már az oltópontok is lehetnek ellenzékiek és kormánypártiak? 2021. March 13. 11:41 volt.
A képviselő emlékeztetett, hogy az önkormányzati oltópontok ügye mögött eleinte a Vas Megyei Kormányhivatal is ott állt, majd az utolsó pillanatban kihátrált belőle, azóta pedig egyetlen épkézláb magyarázatot sem kaptunk ennek okáról.
"Egyik napról a másikra úgy döntöttek, hogy a Nemény András által vezetett önkormányzat nem segíthet a szombathelyi háziorvosoknak. És mindezt úgy reagálta le Harangozó Bertalan (Vas megyei kormánymegbízott - szerk.), mint egy hisztériás óvodás, nem vette fel a telefont a város megválasztott polgármesterének" - fogalmazott Ungár.
A képviselő mindebből arra következtet, hogy szinte biztosan politikai döntés áll a háttérben, mégpedig Hende Csabának, Szombathely fideszes országgyűlési képviselőjének döntése.
"Ez a döntés arról szól, hogy a szombathelyi emberek egészségénél fontosabb az, hogy a Fidesz jó színben tűnjön fel, az ellenzék pedig rossz színben" - mondta Ungár Péter, aki azt is kifogásolja, hogy Hende Csaba a mai napig nem nyilatkozott az ügyben.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!