A Szombathelyi Járási Ügyészség közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette miatt emelt vádat azzal a férfival és nővel szemben, akik a vádirat szerint 2025 júliusában, Szombathelyen a lakásuk ablakából észlelték, hogy a gépkocsijukra – érvényes parkolójegy, illetve bérlet hiányában - a parkolóőrök pótdíjfizetési felszólítást helyeztek el. Ezért lementek az utcára és a közfeladatot ellátó személynek minősülő sértetteket szidalmazták, velük szemben fenyegetően léptek fel.
Ennek során a férfi veréssel fenyegetőzött, karját támadásra emelte, a nő pedig egy alkalommal meg is lökte az egyik parkolóőrt.
A járási ügyészség a rovott múltú férfival szemben végrehajtandó szabadságvesztés és közügyektől eltiltás, a nővel szemben felfüggesztett szabadságvesztés kiszabását indítványozta. A vádlottak büntetőjogi felelősségéről a Szombathelyi Járásbíróság fog dönteni.
(Forrás: Vas Vármegyei Főügyészség)