A Szombathelyi Járási Ügyészség lopás vétsége és járművezetés az eltiltás hatálya alatt vétsége miatt emelt vádat azzal a fiatalkorú férfival szemben, aki a vád szerint 2021 júliusában, Celldömölkön a vele egy háztartában élő nagymamájától 30 ezer forint készpénzt lopott el.
A vádlott egy nappal később annak ellenére vezetett személyautót, hogy őt a szabálysértési hatóság – engedély nélküli vezetés szabálysértése miatt – korábban két alkalommal is eltiltotta a közúti járművek vezetésétől.
A Szombathelyi Járási Ügyészség közérdekű munka büntetés és (ismételt) közúti járművezetéstől eltiltás kiszabását indítványozta a vádlottal szemben, akinek büntetőjogi felelősségéről a Sárvári Járásbíróság fog dönteni.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!