Szerző nélküli cikkben sietett megvédeni Lázár János szlovákozását a vasi megyei lap, a vaol.hu. A cikkben elsősorban arról írnak, hogy Németh Martin
Rágalmazás miatt tett feljelentést a tiszás Németh Martin 2025. December 15. 11:36 , Strompová előválasztási ellenfele választási beavatkozásra panaszkodott.
Lázár János miniszter azon kijelentéséről, miszerint Strompová szlovák és nem magyar az alábbiakat hozzák fel:
A lap viszont hiába sietett a miniszter védelmére, ő ugyanis másnap megjelent Strompová hozzá címzett videója
Bár Lázár János nem kért bocsánatot, a Tisza sárvári képviselőjelöltje mégis megbocsátott 2025. December 18. 17:13 alatt és elismerte, hogy a tiszás képviselőnek van igaza és sajnálja a "rossz fogalmazást."
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!
A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!