Johannes Rauchon, a csak pár hete kinevezett osztrák egészségügyi miniszter egyszerűen nem akarja összezavarni a lakosságot azzal, hogy hol ez a szabály, hol pedig az. A lazítást bejelentették, és most ragaszkodni akar hozzá.
Két hét telt el azóta, hogy Ausztriában gyakorlatilag minden intézkedést feloldottak, és ennek a hatása is látszik. A fertőzések száma egyre magasabb, pénteken immár harmadik napja több mint 50 ezer új fertőzést regisztráltak.
Sok kórház már most is panaszkodik a túlterheltségre, és elhalaszt műtéteket. Az ORF.at arról írt, hogy most ismét a szigorítás jelei mutatkoznak: elképzelhető az FFP2 maszk követelményének visszatérése, legalábbis beltéren.