A tegnapi napon megbeszélést folytattam Gong Tao úrral, a Kínai Népköztársaság budapesti nagykövetével a Budapest-Belgrád beruházás aktuális feladatairól - írja közösségi oldalán Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.
Vitézy szerint a beruházás már majdnem elkészült, a pályát tehervonatok már használják, de a vonatbefolyásoló rendszer még jelenleg is tesztelés alatt áll.
A miniszter arról is beszámolt, hogy a megbeszélés során tájékoztatta a nagykövetet arról, hogy a kormány döntése alapján hivatalosan is kezdeményezik a beruházással kapcsolatos titkosítás feloldását, melyhez a kínai fél belegyezésére is szükség van.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!