Ebből hozzávetőleg 3,9 milliárd forintot fordítanak építkezésre, amelynek központi eleme az új kardiológiai és szívsebészeti centrum kialakítása. A szétszórtan elhelyezkedő részlegeket közös, 21. századi infrastruktúrájú épületbe költöztetik. Korszerűsítik és bővítik a központi diagnosztikai eszközöket, például új CT-berendezést vásárolnak. A központi sterilizálót az új kardiológiai épületben, a központi műtőblokkhoz közvetlenül kapcsolódóan helyezik el - ismertette a főigazgató pénteken, helyszíni sajtótájékoztatón.
Szólt arról is, hogy a fejlesztés eredményeként a legmodernebb feltételek között működhet a kórház szívsebészeti, kardiológiai, szemészeti, onkológiai és tüdőgyógyászati osztálya, de az eszközfejlesztések nagymértékben segítik a többi osztály betegellátását is.
Az Új Széchenyi Terv keretében megvalósuló projekt elsősorban Zalaegerszeg és Zala megye lakosságát szolgálja, de az érintett osztályok regionális, sőt régión túli feladatokat is ellátnak. A szívsebészet és a kardiológia például mintegy 900 ezer ember ellátását biztosítja - hangsúlyozta Csidei Irén. A beruházás várhatóan jövő augusztusban fejeződik be.