Február elsején hat német nyelvű csatorna tűnt el a kábeltévé-szolgáltató analóg adásából. Akkor sok panasz érkezett a Vas Megyei Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőséghez is. Az ügyet végül a Nemzeti Hírközlési Hatóságnak adták át a fogyasztóvédők. A hatóság szakemberei arra a határozatra jutottak, hogy mivel a szolgáltató a jogszabályban előírtaknak megfelelően járt el, vagyis időben értesítette a fogyasztókat a változásról, nem követett el mulasztást. Márton György szóvivő elmondta, hogy a UPC nem élt vissza a helyzetével. És mivel a piacon nem egyedüli szolgáltató, az előfizetőknek lehetősége van akár szolgáltatót váltani is.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!