A Szombathelyi Járási Ügyészség – más bűncselekmények mellett – sikkasztás bűntette miatt emelt vádat azzal a férfival szemben, aki a vádirat szerint 110 millió Ft+ÁFA összegért értékesítette annak a Vas vármegyei székhelyű cégnek az eszközeit, aminek a vezetője volt, a vételárból azonban több mint 106 millió Ft-ot elsikkasztott, a pénzt a saját számlájára utalta - írja közleményében a Vas Vármegyei Főügyészség.
A Szombathelyi Járási Ügyészség a vádlottal szemben végrehajtandó szabadságvesztés, pénzbüntetés és közügyektől eltiltás kiszabását indítványozta, akinek a büntetőjogi felelősségéről a Szombathelyi Járásbíróság fog dönteni.