Ahogy arról lapunk is beszámolt
Megalakult az új szombathelyi közgyűlés, Nemény András polgármesteri szűzbeszédében békejobbot nyújtott mindenkinek 2019. October 23. 22:26 , Szombathelyen október 23-án letette az esküt és az új képviselőtestület.
Mindez azt jelenti, az október 31-én (csütörtökön) összeülő új összetételű közgyűlés már érdemi kérdésekkel tud foglalkozni.
Ilyen például a 8. számú, Nemény András polgármester által jegyzett előterjesztés, amely az infokommunikációs eszközök beszerzéséről szól.
Ennek a legfontosabb eleme, hogy a képviselők számára notebookokat, mobiltelefonokat és iPadeket vásárolnak 17,5 millió forintért. (Fejenként kb. 850 ezer forint.) (
Erre a pénz nagyobb részét átcsoportosítanák a költségvetés más informatikai tételeiből, másrészt 4,3 millió forint forrás kell.
A képviselők – akár tagjai maradtak a testületnek, akár nem – megvásárolhatják az ötéves eszközeiket.
Az árakat majd a leltári értékek és egy független szakértő becslése alapján állapítják meg.
A képviselők természetesen kapnak internethozzáférést is.