Egy korszak ért véget nemrég: miután az MLSZ az NBIII-ból, illetve a Magyar Kupából is kizárta a Szombathelyi Haladás Labdarúgó Kft. által működtetett csapatot, így a lehetőséget a harmadosztályban való szereplésre a HVSE együttese kapta meg.
A hivatalos közlemény szerint a Haladás Sportkomplexumban kerül majd sor a mérkőzésekre, ahol számos csapatot fognak vendégül látni. Éppen ezért érdemes megnézni, kik is lesznek pontosan az ellenfelek.
Komárom-Esztergom Vármegye
Vármegyéből érkező csapatok száma: 2
A megyéből két együttes is tiszteletét teszi az NBIII-ban: a Dorogi FC, illetve a Komáromi VSE is ide került.
Az 1947-ben alapított komáromiak az előző szezonban a középmezőnyben zárták az idényt: 40 ponttal és +1-es gólkülönbséggel a 9. helyet szerezték meg az NBIII Észak-Nyugati csoportjának tabelláján.
Az együttesre elsősorban saját pályájukon lesz érdemes odafigyelni, hiszen 28 pontot szereztek meg hazai pályán, és mindössze egyszer sikerült ott őket legyőzni az előző idényben.
Ezzel szemben a dorogiakjobb utazók: 22 pontot ugyanis idegenben szereztek meg, ahol még a gólkülönbségük is pozitív volt (+2).
Bekő Balázs csapata hasonlóan a középmezőnyben végzett, mint a megyében lévő társaik: 7. hely, 41 ponttal.
Pest Vármegye
Vármegyéből érkező csapatok száma: 2
Az Érdi VSE-re olyan szempontból tekinthetünk újoncként, hogy az együttes eddig az NBIII Dél-Nyugati csoportjában vett részt, ahol az előző idényben a 9. helyen végzett.
A 32 pont úgy oszlott meg, hogy 22-őt a Novák Ferenc Sportközpontban, 10-et pedig más csapatok pályáján raboltak el az ellenfelüktől, így ők is inkább fogadni szeretnek ellenfeleket.
A Budaörs ezzel szemben inkább idegenben veszélyes: a 45 pontjukból (mely a 6. helyre volt elég) 27-et hazai pályán zsákmányoltak, így a Városi Stadionjuk hasonlítható egy erődhöz is.
Budapest
Érkező csapatok száma: 3
Akármennyire hihetetlen, 3 fővárosi csapat is szerepelni fog a harmadosztályban, amik közül 2 ráadásul felnőttcsapat is.
A közülük legrégebben alapított (1887) és az előző szezonban jó eredményt (4. hely a harmadosztályban) elérő III. Kerületi TVE egy közülük.
Az óbudaiak az előző idényben kiegyensúlyozottak voltak, hiszen 61 pontjukból 29-et szereztek meg hazai pályán, 32-őt pedig Dunántúl szerte.
Közöttük és a (végül) feljutó Tatabánya között csak 5 pont különbség volt, illetve a második legnagyobb gólkülönbség is az övék volt (+28).
A másik véglet a Kelen SC, akik az előző kiírásban majdnem kiestek a harmadosztályból: 32 megszerzett ponttal osztályozóhelyen (13.) voltak, azonban azt végül nem kellett játszaniuk.
Pontjaik körülbelül kétharmadát a hazai pályán gyűjtötték össze, így a XI. kerületben is óvatosnak kell majd lenni.
Az Észak-Keleti csoportból is érkezik egy együttes: ebben az idényben az Újpest FC II. is az Észak-Nyugati csoport tagja lesz.
Az előző idényben az Észak-Keleti csoportban résztvevő IV. kerületiek 44 pontjuknak a nagy részét (30) otthon gyűjtötték össze, így a sportcentrumuk is a bevehetetlenhez közelít.
Fejér Vármegye
Vármegyéből érkező csapatok száma: 2
Ha a királyok városából nem is, annak vármegyéjéből két csapattal is találkozni fogunk idén: a majdnem feljutó Bicskei TC-vel, illetve a felcsútiak második csapatával, a Puskás Akadémia II.-vel.
A bicskeieknél nem sokon múlt a feljutás: a 2. helyen 3 ponttal szereztek kevesebbet, mint a 66 pontos Tatabánya, illetve közel ugyanannyit raboltak el más csapatok hazai pályáján is (Tatabánya: 30, Bicske: 29).
Ennek ellenére a bicskeiek inkább saját pályájukon voltak közel megállíthatatlanok: 3 vereség mellett 34 pontot tartottak maguknál, így a HVSE ellenfelei közül nekik van a legjobb eredményük otthon.
Az Akadémia második csapata ezzel szemben kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott: 19 pont Felcsúton, 21 más csapatoknál, +13-as gólkülönbség, mindez a 8. helyre volt elég.
Még a 30 mérkőzésük eredményei is szépen megoszlottak, hiszen 10 győzelem, 10 döntetlen, és 10 vereség volt a mérlegük az idény végén.
Veszprém Vármegye
Vármegyéből érkező csapatok száma: 2
Városunk együttese a Balaton mellé, illetve a királynék városába is ellátogat, hiszen a két rivális csapat a Balatonfüred FC, illetve a VSC 2015 Veszprém.
A fürediek a tavalyi tabella alsóházában végeztek: 12. hely, 33 pont, (-17) -es gólkülönbség.
Pontjaik kétharmadát a Balatonfüredi Városi Sportpályán szerezték meg, ahol a gólkülönbségük is 0-s volt.
A veszprémiek ezzel szemben inkább az idegen városok hívei: más csapatoknál ugyanis 33 pontot szereztek meg, ezzel pedig ők voltak a legjobb utazók az NBIII-ban.
A továbbjutás nekik sem volt messze: harmadikak lettek 62 ponttal, illetve (+24) -es gólkülönbséggel.
Győr-Moson-Sopron Vármegye
Vármegyéből érkező csapatok száma: 4
Több szempontból is érdekesek a megyéből érkező csapatok: innen jön a legtöbb második számú csapat (2), innen jön összességében a legtöbb ellenfél (4), illetve az egyetlen másik osztályból érkező riválisa a HVSE-nek is innen való.
A Credobus Mosonmagyaróvár az egyetlen olyan együttese az Észak-Nyugati csoportnak, amely másik osztályban játszott tavaly.
Az NBII-ből kieső óváriak a tabella utolsó helyén végeztek, (-40)-es gólkülönbséggel, és 21 ponttal.
Ők is inkább idegenben eredményesebbek: 14 pontot ugyanis egy másik csapatnál gyűjtöttek össze, ahol többször is győzedelmeskedtek.
Két második számú csapattal is találkozni fogunk itt, hiszen mind az ETO Akadémia, mind a Gyirmót FC. II is az ellenfelek között szerepel.
Mindkét csapatban közös a hazai pályán való eredményesség (ETO: 20 pont, Gyirmót: 34 pont), illetve a győri elhelyezkedés.
Az eredményesebb közülük a Gyirmót volt az előző idényben: 47 ponttal az 5. helyet szerezték meg, ezzel a legeredményesebb második számú csapat volt tavaly.
A Haladásnak a hűség városába is el kell majd mennie: az ellenfelek között ugyanis ott van a Caola SC Sopron is.
A soproniak a 10. helyet szerezték meg az előző kiírásban, amit 36 ponttal abszolváltak.
Gólkülönbségük 0-s, és ők is inkább várni szeretik a vendégeiket: hazai pályán ugyanis 23 pontot szereztek meg tavaly.