Több lakossági bejelentést is kaptunk, hogy rókák kóborolnak a városban, például a Dévai utcában, a Petőfi-lakótelep környékén - írja Sárvár hivatalos Facebook-oldala, a Sárvár Lendületben oldal.
A posztban hangsúlyozták, a sárvári önkormányzat felvette a kapcsolatot a Vas Vármegyei Vadászkamarával, illetve több környékbeli vadásztársasággal is. Rókacsapdákat helyeznek ki, és a befogott állatokat elszállítják a vadászok.
Arra kérték a lakosságot, ha tudomásuk van a város területén rókáról, akkor jelentsék az onkormanyzat_KUKAC_sarvar_PONT_hu e-mail címen vagy munkanapokon a 00 36 95 523 100 telefonszámont. De akár a poszt alatt hozzászólásban is jelezhetik.
Azt írják, az egészséges róka, ha nem is esik kétségbe a látványunktól, de biztos, hogy kitér előlünk, igyekszik elkerülni a közeli találkozást.
Mikor gyanakodjunk veszettségre?
Akkor, ha az állat nappal is az ember közelébe megy, sőt, a félelem jelei nélkül hagyja magát néhány lépésre megközelíteni, vagy akár megfogni; akkor, ha embert vagy háziállatot támad meg; illetve akkor, ha görcsrohamokat vagy bénulást (pl. állkapocs lógása) látunk rajta, vagy a fenti tüneteket követően elpusztul. Ilyen esetben a helyi hatósági állatorvost kell értesíteni, vagy a NÉBIH Zöld Számán, 06-80-263-244-en kell bejelentést tenni!
A rókával azonban, akár egészségesnek tűnik, akár betegnek, minden kontaktust kerülni kell, azaz tilos megfogni! A hulladékot megfelelően zártan kell tárolni, hogy ne vonzza oda a rágcsálókat és a rókákat, a húsevő háziállatainkat (kutya, macska) pedig rendszeresen oltatni kell veszettség ellen. Ezekkel az alapvető intézkedésekkel már nagyon sokat tehetünk a veszettség megelőzéséért.