34 fok, tikkasztó hőség? Savaria népének meg sem kottyan - Ilyen a tábori élet

Harcolnak, főznek, viccelődnek. Megnéztük a hagyományőrzőket a Történelmi Témaparkban.

A 30 fok feletti tikkasztó hőségben látogattuk meg Sextus Palpellius Hister helytartó savariai udvarának lakóit a Történelmi Témaparkban. Ahogy azt pénteken is írtuk, Claudius császár visszatért, Halász Bence ezüstérmes olimpikon pedig nagy tapsokat zsebelt be a bigáról 2024. August 23. 21:27 még soha nem látott számban vannak jelen a római legiók az idei Savaria Karneválon. Rajtuk kívül germánokkal, szarmatákkal, a Collegium Gladiatorium tagjaival, István király korának harcosaival, lovasíjászokkal és kaufbaureni érkező akrobatákkal is találkoztunk.

Tábori élet
Kattintson a további képekért!
Savaria Turizmus Nonprofit Kft./Mészáros Zsolt
A szabad sajtót egyre több támadás éri. Segítsd a hiteles újságírást helyben is!
Támogatom

A csapatok közül vannak évek óta visszatérő vendégek, jól ismerik egymást a különböző hagyományőrző csoportok tagjai.

Tábori élet
Savaria Turizmus Nonprofit Kft./Mészáros Zsolt

Amikor éppen nincs bemutatójuk viccelődnek egymással, beszélgetnek, és persze hűsölnek, pihennek, hiszen a sokszor nehéz felszerelésekben nem könnyű a kánikulában még létezni sem. Ők pedig még fel is vonulnak, harcolnak.

_POI4822
Szőke Nóra / Nyugat.hu

És persze főznek, hiszen enni kell. De, ha elszakad valami, akkor a varrás sem okoz problémát.

Tábori élet
Készül az ebéd. Kattintson a további képekért!
Savaria Turizmus Nonprofit Kft./Mészáros Zsolt

A hangulatra ottjártunkor sem lehetett panasz. A hőség nemcsak a tábor lakóit, de a turistákat sem tántorítja el.

_POI4864
Jó hangulatban
Szőke Nóra / Nyugat.hu

Sokan szeretnék látni annak a kornak a megelevenedését, amelyről csak a történelemkönyvekből tudhatunk.

Tábori élet
A kíváncsi közönség
Savaria Turizmus Nonprofit Kft./Mészáros Zsolt

És ne feledje: ha lőtt jó fotókat, nevezzen Fotózz, nevezz, nyerj! Újra itt a Nyugat.hu karneváli fotópályázata! 2024. August 14. 14:34 a Nyugat.hu karneváli fotópályázatára, mellyel akár egy wellnesshétvégét is nyerhet a sárvári Spirit Hotel Thermal Spába!

_POI4862
Készülődés
Szőke Nóra / Nyugat.hu
adó 1% nyugat.hu 2025

Segítsd a szabad újságírást helyben is! Támogasd a Nyugat.hu-t!

A szabad sajtót egyre több támadás éri, és a világot ellepik a hamis hírek. Támogassatok minket adótok 1 százalékával, hogy egy olyan országban élhessetek, ahol gyakorolhatjátok a jogaitokat.
Tovább a felajánláshoz!
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Savaria Karnevál 2024