Egytől öt évig terjedő börtön fenyegeti Homlok Zsoltot, a HVSE még hivatalban lévő elnökét

A bíróságon folytatódik Homlok Zsolt kartellezési ügye, aminek börtön is lehet a vége. A HVSE küldöttgyűlése ma este próbál meg új elnököt választani.

Feljelentést tett a versenyhivatal Homlok Zsolt, a Haladás futballcsapat korábbi többségi tulajdonosa, a Haladás VSE lemondott, de még hivatalban lévő elnöke ellen - írja a 24.hu.

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) december elején 1,2 milliárdos bírságot rótt ki Kartelleztek Homlok Zsolt cégei, 1,2 milliárdos bírságot vert rájuk a GVH 2024. December 13. 15:54 Homlok Zsolt cégeire, a Homlok Kft.-re és a Homlok Zrt.-re. Az indoklás szerint több cég tiltott módon játszott össze egy több tízmilliárd forintos Debrecen környéki vasúti fejlesztés közbeszerzésekor, az összehangolt kartellezés során szinte mindent egyeztettek egymással az érintett vállalkozások. A GVH előzetes bejelentés nélküli helyszíni kutatásokat, rajtaütéseket tartott, és ezek során olyan bizonyítékokat szerzett be, melyek egyértelműen igazolták a kartellgyanút.

Homlok Zsolt
Mészáros D. Zsolt

A GVH szerint a vállalkozások megállapodtak abban, hogy egymásra tekintettel olyan ajánlatot adnak, hogy közülük kerüljön ki a nyertes ajánlattevő. A megállapodás alapján az érintett cégek már ajánlattétel előtt egyeztették egymással az ajánlati árszintjeiket, illetve a pályázati anyagokat mindkét (elvileg versenytársként induló) vállalkozás részére a Homlok-csoport közvetlen irányítása alatt álló közbeszerzési tanácsadó cég készítette el.

Akár öt évet is kaphat

A GVH azonban nem elégedett meg a bírsággal, a 24.hu kérdésére közölte, nem is volt mérlegelési lehetőségük, a törvényi előírások szerint minden, közbeszerzést érintő kartell esetén feljelentést kell tenniük. A feljelentésnek súlya is van, kartellezésért egytől öt évig terjedő börtönbüntetés szabható ki.

Homlok Zsolt az azóta csődbe jutott Haladás Labdarúgó Kft. többségi tulajdonosa volt. A Haladás futballcsapatot most az önkormányzat által alapított Haladás 1919 Kft. működteti, és az NBIII-ban szerepel. A történetet ebben a cikkben Húsz év alatt másodszor kezdi a nulláról a Haladás, Szombathely nagymúltú futballcsapata 2024. August 05. 06:53 foglaltuk össze.

Homlok Zsolt a Haladás VSE elnöke is volt az elmúlt években, az egyesület megoldhatatlannak látszó anyag problémákkal küzd, tavaly év végén egy szurkolói adományozás sikere Megmentették a Haladás futballcsapatot az adományozók, összegyűjtötték a szükséges 56 millió forintot 2024. December 31. 16:09 miatt kapott némi haladékot. Az egyesületnek közel egymilliárd forintra lenne szüksége a teljes konszolidációhoz, ennek megszerzésére nincs reális esély, az önkormányzat sem fizeti ki Az önkormányzat biztosan nem ad pénzt a HVSE-nek arra, hogy kölcsönt fizessen vissza Homlok Zsoltnak 2025. January 11. 07:10 a felhalmozott adósságot.

Homlok Zsolt tavaly lemondott ugyan a HVSE elnöki posztjáról, de nem sikerült új elnököt választani, így legkésőbb február végéig el kell látnia Nem vállalta senki más, Homlok Zsolt február végéig marad a HVSE elnöke 2024. December 18. 19:33 az elnöki feladatokat. A HVSE egyébként a szerda esti küldöttgyűlésen próbál Hamarosan megkaphatják egyhavi fizetésüket a Haladás VSE alkalmazottai 2025. January 13. 14:46 új elnököt választani.

Homlok Zsolt portréját és történetét ebben a cikkben Utazásaim Homlok Zsolt koponyája körül: egy NER-oligarcha felemelkedése és bukása 2024. October 25. 11:25 rajzoltuk meg nemrég.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet