Lehúzza a rolót a Hisense Szombathelyen

Öt évvel a piacra lépése után teljes egészében felszámolja magyarországi LCD-tévé összeszerelő kapacitását a kínai Hisense - számol be a Világgazdaság. A világ hetedik legnagyobb televízió gyártójának számító társaság szombathelyi üzemében február elejétől 88 fő munkája szűnik meg. A távol-keleti cég most a tévégyártásból vonul ki, de megmarad az elmúlt években ugyancsak Magyarországra telepített európai értékesítési, a pénzügyi és szervizközpont, ahol jelenleg 13-an dolgoznak. A magyarországi gyártás felszámolását azzal indokolják a kínaiak, hogy jelentősen visszaesett az a mennyiség, amelyet évente el tudnak adni az uniós országokban, s ez kevés egy önálló üzem gazdaságos fenntartásához.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek