Elbocsátásokra készül a Falco is

Felére csökkentette termelését a gazdasági válság miatt a forgácslapgyártással foglalkozó szombathelyi Falco Zrt., és ehhez igazítják a dolgozók létszámát is - közölte Vecsey Dénes, a társaság vezérigazgatója az MTI-vel közleményben hétfőn. A nemzetközi Kronospan csoporthoz tartozó társaság az ötven százalékos rendelés-visszaeséssel magyarázza a termelés- és létszámcsökkentést. A leállások az egyes területeken a gyártási eljárások további optimalizálását szolgálják. A vállalat vezetése ezektől a lépésektől a cég versenyképességének tartós megerősödését és a megmaradt munkahelyek biztosítását várja - tudatta a vezérigazgató. A faipari cég 2007-ben még 470 embert foglalkoztatott a szombathelyi gyárban. A tervezett létszámleépítés adatait egyelőre nem közölték.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek