Tiltakoznak a fakivágás ellen az alsóújlakiak

Balesetveszélyessé vált jó néhány fa a 8 számú főút mellett az Alsóújlak és Kám közötti szakaszon. A Közút munkatársai ezeknek a növényeknek a kitermelését kezdték volna meg, ám a falu lakói tiltakozó akcióba kezdtek. Mészáros Béla környezetvédelmi előadó azt mondta, hogy a fák többsége elszáradt, ami életveszélyessé teszi őket, ezért ezt a munkát haladéktalanul el kellett kezdeniük. Jövőre korszerűsíteni, szélesíteni kezdik az útszakaszt, így akkor végképp elkerülhetetlen lenne a favágás. Az út menti fák egyébként évente több esetben is halált okoznak, így az útfelújítások során a fák helyére bokrok és cserjék kerülnek.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek