Árvízvédelmi készültség a Rábán

Megáradtak a Vas megyei folyók, árvízvédelmi készültség van a Rábán. Az elmúlt napok enyhe, csapadékos időjárása miatt megemelkedett a Répce, a Gyöngyös és a Pinka vízszintje is, de ezeken viszonylag gyorsan levonult az ár. A Rábán azonban első fokú árvízvédelmi készültséget kellett elrendelni, és a szakemberek arra is felkészültek, hogy Körmendnél másodfokúra emeljék a készültséget. A vízügyi igazgatóság munkatársai jelenleg is ellenőriznek a folyókon, fokozottan Csákánydoroszlónál, ugyanis a Rába völgyben ez a terület a legveszélyeztetettebb – tudtuk meg Nádor István igazgatótól.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek