Szombathely is jelentős valutahitellel rendelkezik

A forint folyamatos leértékelődése érinti a szombathelyi önkormányzatot is, mivel a hitelek nagy részét valutában vette fel a város. 2008 végén ez az összeg 8,5 milliárd forint volt, melynek nagy részét főleg fejlesztések finanszírozására fordították. Emellett az elmúlt évben 1 milliárd forintot a működési költségek fedezésére is fel kellett venni. A gazdasági visszaesés miatt még nehezebb helyzetbe kerül az önkormányzat, mivel emiatt a legnagyobb bevételi forrásuk, az iparűzési adó is jelentősen csökkenni fog.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek