Hétfő a felsőoktatási jelentkezések határideje

Hétfőn lejár a jelentkezési határidő a felsőoktatási intézményekbe. Február 16-ig lehet jelentkezni a szeptemberben induló alap- és mesterképzésekre. Tavaly a szombathelyi gimnáziumokban mintegy négyszázan, míg a szakközépiskolákban kétszer ennyin tettek érettségi vizsgát. A diákok nagy része továbbtanult: a vas megyei iskolákból a 2271 jelentkező közel 90%-át vették fel felsőoktatási intézménybe. Jelentkezni postai úton vagy interneten keresztül lehet. A tanárok szerint a hagyományos jelentkezési lap népszerűbb, az e-felvételit még kevesen választják. Továbbra is kedveltek a bölcsész, a jogi és az orvosi pályák, valamint nagy az érdeklődés a kereskedelmi és idegenforgalmi szakok iránt.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek