Képeslappal a heiligenkreuz-i hulladékégető ellen

A Szentgotthárdért Közalapítvány a MOL segítségével képeslapokat bocsátott ki, amelyekhez az emberek országszerte a benzinkutaknál juthatnak hozzá és az ott kihelyezett gyűjtőládákba dobva Szentgotthárdot támogathatják. Az akciótól azt remélik, hogy a politikai döntéshozók kénytelenek lesznek figyelembe venni az emberek véleményét, illetve azt, hogy a tervet sem Magyarországon, sem pedig Ausztriában nem övezi széles körű társadalmi támogatottság.

Mint ismert Burgenland tartomány első fokon a múlt héten megadta az engedélyt a hulladékégető építésére, és kizárták az eljárásba ügyfélként bejelentkező szentgotthárdi önkormányzatot, a több ezer szentgotthárdi magánszemélyt, valamint a Vas Megyei Önkormányzatot és Budapest önkormányzatát is. Kovács Ferenc a Megyei Közgyűlés elnöke tegnapi ülésükön azt mondta: már felvette a kapcsolatot Burgenland tartományfőnökével, hogy az ügyről mielőbb tárgyaljanak.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek