A Szentgotthárdért Közalapítvány a MOL segítségével képeslapokat bocsátott ki, amelyekhez az emberek országszerte a benzinkutaknál juthatnak hozzá és az ott kihelyezett gyűjtőládákba dobva Szentgotthárdot támogathatják. Az akciótól azt remélik, hogy a politikai döntéshozók kénytelenek lesznek figyelembe venni az emberek véleményét, illetve azt, hogy a tervet sem Magyarországon, sem pedig Ausztriában nem övezi széles körű társadalmi támogatottság.
Mint ismert Burgenland tartomány első fokon a múlt héten megadta az engedélyt a hulladékégető építésére, és kizárták az eljárásba ügyfélként bejelentkező szentgotthárdi önkormányzatot, a több ezer szentgotthárdi magánszemélyt, valamint a Vas Megyei Önkormányzatot és Budapest önkormányzatát is. Kovács Ferenc a Megyei Közgyűlés elnöke tegnapi ülésükön azt mondta: már felvette a kapcsolatot Burgenland tartományfőnökével, hogy az ügyről mielőbb tárgyaljanak.