Február 16-ig lehet jelentkezni a felsőoktatási intézmények szeptemberben induló alap- és mesterképzéseire. Tavaly a szombathelyi gimnáziumokban mintegy négyszázan, míg a szakközépiskolákban kétszer ennyin tettek érettségi vizsgát. A diákok nagy része továbbtanult: a Vas megyei 2271 jelentkező közel 90%-át vették fel felsőoktatási intézménybe. Jelentkezni postai úton vagy interneten keresztül lehet. A jelentkezési szabályokban nincs változás, a felvételi eljárás díja továbbra is 9000 forint. Ezért az összegért három helyre lehet kérelmet benyújtani. Minden további jelentkezés 2000 forintba kerül. Szombathelyen egyébként a Kossuth Lajos utcában este 6 óráig, a Vasúti utcai postán 7-ig várják az ügyfeleket, a Tescóban található hivatal pedig este 8 óráig tart nyitva.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!