Drága a költségkímélő program

Nem vált be a „Szemünk fénye” költségkímélő program Szombathelyen. Az elmúlt két évben 54 oktatási és kulturális intézményben cserélték energiatakarékosra a világítótesteket a vasi megyeszékhelyen. A számítások szerint 200 millió forintot szeretett volna évente megtakarítani a város. A tapasztalatok azonban azt mutatják, hogy jóval többe kerül az áramfelhasználás, mint korábban. A program nem adott lehetőséget az iskoláknak, hogy a régi vezetékhálózatot felújítsák, ezért nem volt lehetőségük több számítógépet, vagy egyéb villamos berendezést a rendszerhez kötni. Így valószínűleg a fogyasztási szokások megváltozása indokolja a magasabb villanyszámla magasabb összegét.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek