Ötezer köbméter fa dőlt ki a Vas megyei erdőkben

Mérhetetlen pusztítást okoztak az elmúlt hetek viharai a Vas megyei erdőkben – írja az atv.hu. A Kőszegi hegységben például a turistautakat is elzárták és a pihenőpadokat is összetörték a kidőlt fák. A nedves hó rátapadt a faágakra, a terhelést nem bírtak el a gyökerek, és mindehhez jött még a viharos szél. Ráadásul a fokozottan védett területen nincs erdőgazdálkodás, ezért a fák nagyon közel állnak egymáshoz, ez indokolja a hatalmas pusztítást. A kár akár a több tízmillió forintot is elérheti.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek