Megjelentek a tavasz hírnökei a kámoni arborétumban. Előbújt a tőzike, a tavaszi sáfrány és a téltemető is. Virágzik a ciklámen is, ami igen szokatlan, hiszen ez a növény jóval később szokta megmutatni magát. Az arborétum több ezer hóvirág hagymáját egyébként a hatvanas években telepítették, az apró növények azóta évről évre jelzik a tél végét. Amint azt Csuka Istvántól a kert vezetőjétől megtudtuk, még mindig sokan szeretnének szedni belőle, ezért őrizni kell a kerteket. Egy szál hóvirág leszakítását egyébként 10 000 forintra büntethetik. A kámoni arborétum hivatalos szezonnyitója április elsején lesz, addig mindenki ingyen látogathatja a kertet.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!