Szombathelyen szeptemberben 750-en kezdik meg általános iskolai tanulmányaikat. 240 tanköteles gyerek azonban még egy évet óvodában marad. A városban a 11 önkormányzati iskola mellett 4 alapítványi és egyházi iskola működik. Akad, ahol nagy a túljelentkezés, de van olyan intézmény is, ahol nehezen tudnak csak elsős osztályt indítani. A szülőknek a mai napon van még lehetőségük arra, hogy beírassák gyermeküket az első osztályba. Az intézményeknek a hátrányos helyzetűeket, valamint az iskola körzetében élőket automatikusan fel kell venniük. A szombathelyi Zrínyi Ilona általános iskolában csak tegnap több mint 70-en iratkoztak be – mondta el Szegvári Bedőcs Andrea tanítónő.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!