Fából készített működőképes autót egy építész Szombathelyen. A háromkerekű jármű mindennel fel van szerelve, csak motor nincs benne, pedálokkal kell hajtani. Magyarországon ez lesz az első faautó, amely forgalomban közlekedik. Fél éve épül a faautó, még egy hónap és elkészül - mondta el Kovács Gábor építész a Független Hírügynökség tudósítójának. A jármű anyagának 90 százaléka fenyőfa, de fémvázra épült. Motorja nincs, de van rajta kormányról működtethető index, négy sebességes sebességváltó és rádió, Az elektromos alkatrészek akkumulátorról működnek. A jármű hátsó kereke hajtott, az elsők a kormányzottak. Az építész úgy becsüli, hogy a jármű 20-25 kilométer/ órás sebességre lesz képes.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!