A szombathelyi önkormányzat az előző évhez képest mintegy 4-500 millió forinttal kevesebb helyi adóbevétellel számol. Év elejétől ugyanis ismét iparűzési adókedvezményt kapnak azok a vállalkozások, ahol az adó alapja nem éri el a 2 és fél millió forintot. Ez évi 60 millióval kevesebb bevételt jelent az önkormányzatnak, könnyebb lesz viszont a gazdasági válság sújtotta kisvállalkozások helyzete. Csökken a gépjárműadóból, az iparűzési adóból és az építményadóból befolyó összeg is, de a kevesebb bevétel ellenére az önkormányzat nem tervezi új adónem bevezetését, sem a meglévők mértékének emelését.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!