Február elsejétől új adónem, a cégautóadó terheli a magyar vállalkozásokat. Az adó mértéke 1600 köbcenti alatt 7 ezer forint, a felett 15 ezer forint havonta. Az adót negyedévente kell bevallani és befizetni, a negyedévet követő hónap 20-áig - mondta el Kovács Mária Az APEH Nyugat-dunántúli Igazgatóságának titkárságvezetője. A befizetései kötelezettség alól az egyszerűsített vállalkozói adót választók mentesülhetnek, mivel az ő esetükben az autó magánszemély tulajdonában van, költséget viszont - az eva miatt - nem számolnak el az autó után. Akinek viszont kötelessége és elmulasztja a bevallást, akár 200 ezer forint bírságra is számíthat.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!