A nagyközönség is láthatja a 2300 éves kecskemúmiát

A nagyközönség is láthatja a 2300 éves kecskemúmiát. A szombathelyi Smidt Múzeumban megnyílt az a kiállítás, ahol most először látható a törpekecske múmia. A hazánkban egyedülállónak számító leletre, a közelmúltban a múzeum raktárában bukkantak rá, de az még nem derült ki, hogy oda mikor került. A lelet vizsgálatai bebizonyították, hogy egy eredeti, valószínűleg az időszámítás előtti harmadik századból származó múmia került elő, a múzeumalapító dr. Schmit Lajos gyűjteményéből. Az ókori egyiptomiak Istenként tisztelték a kecskéket, ezért mumifikálták őket.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek