A jelenlegi adatok alapján ma 10 óra 45 perc körül haladt egy magyar fiatos Budapest felé a 8-as főúton Szemenye térségében, amikor eddig nem tisztázott okból áttért a szemközti sávba, majd fékezett, emiatt pedig a mögötte érkező osztrák VW-s nekiment hátulról. Mögöttük viszont szintén érkezett egy osztrák toyotás, aki, hogy elkerülje az ütközést áttért a szemközti sávba, itt viszont ő ütközött a szemből érkező magyar audissal.
Az adott útszakaszon teljes útzár mellett folyik a helyszínelés, így forgalom elterelésre kell számítaniuk az arra közlekedőknek. A balesetnek két súlyos sérültje van, ők a Fiatban utaztak.