Az elmúlt három hónapban Szombathelyen megduplázódott azok száma, akik romló anyagi helyzetük miatt valamilyen szociális segítségre szorulnak – nyilatkozta pénteken a köztévé Híradó című műsorának Szakály Gábor, az önkormányzat szociális bizottságának elnöke. A vasi megyeszékhelyen jelenleg kilencszáz ember részesül ingyenes szociális étkeztetésben. Ez 150-nel több, mint egy évvel korábban. Az állam egyszerűen áthárítja a gazdasági válság okozta problémákat az önkormányzatokra, ezek lehetőségei azonban végesek - mondta. A helyzetre szerinte a foglalkoztatás növelése jelenthetne megoldást.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!