Ismét négynapos munkahetet vezetnek be a GM-Powertrain Kft. szentgotthárdi üzemében – erősítette meg az MTI-nek Légrády Edit, a gyár szóvivője.
A cég vezetése a szakszervezettel egyetértésben még januárban döntött arról, hogy szükség esetén átmenetileg négynapos munkahetett vezetnek be. A hengerfejgyárban, a váltó- és felújító sorokon már korábban is csökkentették a munkaidőt, a döntés eddig a motorgyárat nem érintette.
A megállapodás szerint a dolgozók a kiesett munkaidőre alapbérük 50 százalékát kapják meg.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!