Több ezer embert csalogattak ki a Jeli Arborétumba a virágzó rododendronok. Az első májusi hétvégén sokan látogattak el a növénykertbe. A Jeli arborétum több mint 100 hektáros sétányain szinte az összes létező színben és illatban pompáznak a virágok. De ha az elmúlt hétvégén nem sikerült időt szakítani arra, hogy ellátogassanak a Vas megyei növénykertbe, még nem maradtak le semmiről, hisz a több mint 300 féle rododendron június közepéig virágzik. Az Arborétumban a héten, pénteken tartják a hagyományos Jeli napi ünnepséget, ahol megemlékeznek a kertalapító Ambrózy-Migazzi István születésének 100. évfordulójáról is – hívta fel a figyelmet Bakó Csaba erdőgazdálkodási igazgató.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!