DEKE - Polaroid Lami-Véd Körmend 80-84
Az alsóházi rájátszás pénteki versenynapján a Debreceni Egyetem gárdájával játszott a Polaroid Lami-Véd Körmend kosárlabda csapata. Az első félidőt simán nyerték Fodorék, azonban a második etapban új erőre kaptak a hajdúságiak és folyamatosan jöttek fel, ám végül az eredményt megfordítani nem tudták, így 80-84-re a piros-feketék nyerték a meccset. A Körmend ezzel továbbra is veretlenül tartja magát az alsóházban. A vasiak utolsó meccsüket jövő hét pénteken játsszák majd. Szezonzárásként a nyíregyháziakat látják majd vendégül.
Debreceni Egyetem KE - Polaroid Lami-Véd Körmend 80-84 (25-29, 13-22, 19-14, 23-19)
Debrecen, Oláh Gábor utcai csarnok, 100 néző.
V.: Gál J., Szabó G., Fodor A.
DEKE: KUTASI 20/9, Erdei 2, Tóth G. 11/6, Takács 9, WARE 26. Csere: Kovács I. 5/3, Balogh -, Szabó T. 7.
Körmend: FODOR M. 14/3, FERENCZ 14/6, TRUMMER 18/15, HEGEDÜS 18/3, Banks 10. Csere: Kocsis 10/6, Havlik -.
22 pontos vereség
A Szegeddel játszotta a 9. helyért folytatott küzdelem soron következő mérkőzését a sárvári B csoportos kosárlabda csapat. Bár a találkozó első negyedében még jól tartották magukat a vasiak, a második etapban a házigazdák egy 27-13-as mérleget produkáltak és ezzel megpecsételték a Sárvár sorsát. A fürdővárosiak végül 96-74-es vereséget szenvedtek. Az oda-visszavágós rendszerű rájátszás, következő mérkőzését vasárnap délután öt órakor Sárváron rendezik majd. Ha a vasiak szeretnének továbbjutni, akkor legalább 23 ponttal kell verniük az ellenfelet.
SZTE-Szedeák-Univerzal-Pack FKSzC 96-74 (25-20, 27-13, 29-25, 15-16). -
Szeged, 200 néző, NB I. B-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés a 9-12. helyért, vezette: Kiss L., Lövész.
Szedeák: REZÁK 15/6, Simándi 7/3, Kukla 7/3, KOVÁCS 13/3, Nyilas 11. Csere: Széll 2, Varga -, Tréni 6/3, Blahó 5/3, MÉ- SZÁROS 13, VARGA D. 9, Szabadi 8/3.
Sárvár: HORVÁTH 11/3, Szlávik 12/3, Molnár 7/3, Novák 13/6, Jarosevits 10. Csere: PAPP 16/6, Vargyas 5, Tompa -, Szabó -.
Magyar-magyarral kezdődött a 34. Savaria Röplabda Torna
A három napos torna nyitó meccsén a magyar női röplabda válogatott az U23-as utánpótlás nemzeti együttessel csapott össze. A mérkőzést a papírformának megfelelően az A válogatott nyerte, ám a fiatalok egy szettet tudtak nyerni, így a végeredmény 3:1. A nyitónap másik találkozóján, Szlovénia és Ukrajna csapott össze, a találkozón sima 3-0-s szlovén győzelem született.