Hangfoglaló hétfő

Hangfoglaló hétfő, Máté Pétert énekel majd az egész ország. Május 25-én hétfőn 11 órakor közös éneklésre hívja az ország általános- és középiskoláit a Hangszeresek Országos Szövetsége. A megmozdulás célja, hogy az intézményekben egyszerre csendüljön fel Máté Péter Zene nélkül mit érek én című szerzeménye. A zenészek így kívánják felhívni a figyelmet az egyre inkább háttérbe szoruló zeneoktatásra. A résztvevő iskoláknak a produkciókat videón kell rögzíteni és feltölteni a youtube-ra, ahonnan az 5 legtöbb klikkelést kapó előadás jut majd tovább a döntőbe. Ezután már a zsűri választja ki közülük a legjobbat. Az ítészek között egyébként ott ül majd Benkő László is a Weöres Sándor Színház zenei igazgatója. Andrási Remo, főtitkár elmondta, a győztes iskola egy millió forint értékben kap hangszert.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek