Hétfőn 04.28 órakor ismeretlen férfihang – mint később kiderült – Szombathelyen, a Szent Márton utca egyik nyilvános telefonfülkéjéből tett bejelentést a rendőrség ügyeletére, mely szerint ketyegő bombákat helyeztek el az Ady téri buszpályaudvaron és a szombathelyi vasútállomáson. A rendőrségi ügyelet azonnal intézkedett, a helyszínre járőröket küldött, akik a területet kiüríttették, és az átvizsgálás idejére biztosították.
A bombakutatók az Ady tér épületeinek és buszainak átvizsgálásával 06.40 óra körüli időben végeztek, így helyreállt a szokásos közlekedési rend. A vasúti pályaudvaron először az A, a B és az 1-es vágányok területével, majd 08.10 órára a teljes pályaudvar átvizsgálásával végeztek. Szerencsére egyik helyen sem találtak robbanószerkezetet. Az eddig még ismeretlen, közveszéllyel fenyegető férfi számíthat arra, hogy amennyiben személye ismertté válik, az eljárás végeztével a hatóság bejelentésének következményeként tett intézkedéseinek költségét bírósági úton érvényesíteni fogja.