Kedvező fogadtatásban részesült a Sopron–Szombathely–Szentgotthárd vasútvonal fejlesztése – derült ki a közelmúltban tartott lakossági fórumokon. A brüsszeli támogatással megvalósuló beruházás teljes költsége mintegy 50 milliárd forintba kerül. A fejlesztés után a vasúti pályán 120 kilométer per órás sebességgel közlekedhetnek a vonatok. A peronokat 55 centiméter magasra emelik, így könnyebb lesz az utasoknak a felszállás. A Sopron- Szombathely vonalszakaszhoz hasonlóan a Szombathely-Szentgotthárd szakasz villamosítása is megtörténik. Több helyen növelik a pályahosszúságot is, hogy keresztezhessék egymást az uniós szabványnak megfelelő, 750 méteres vonatok. Az átfogó vasút-korszerűsítés 2011-ben fejeződik be.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!