Veszélyben a régió erdői

Egyre súlyosabb gondokat okoz Nyugat-Magyarország erdőségeiben a klímaváltozás miatt kialakult csapadékhiány: egyre csökken a fenyőerdők, bükkösök, tölgyesek területe, emberi beavatkozás nélkül már nem lehet a folyamatot lelassítani - mondta sajtótájékoztatóján Szép Tibor, a Szombathelyi Erdészeti Zrt. igazgatója. Vas, Zala és Somogy megyében az elmúlt évtized időjárása az erdőgazdálkodóknak nagy károkat okozott – tette hozzá a szakember. A természetvédelmi rendeltetésű erdők is komoly veszélyben vannak, és csak aktív beavatkozással, erdészeti módszerekkel mérsékelhetők a károk és a további pusztulás.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek