Júliustól új színkódok az egészségbiztosításban

Zöld, piros, kék és barna színekkel jelzik júliustól, hogy kinek milyen társadalombiztosítási jogosultsága van. Most piros színű, ha nincs és zöld, ha van egészségbiztosítása a betegnek. Az eddigieket még két szín egészíti ki: a kék a külföldön dolgozó és ott járulékot fizető magyarokat érinti, a barna pedig azt jelzi, hogy érvénytelen a TAJ-szám. Dr. Szép Flórián, a Vas Megyei Egészségbiztosítási Pénztár igazgatója elmondta, hogy annak, aki uniós országban dolgozik, és ott fizet járulékot, de Magyarországon kerül orvoshoz, be kell mutatnia az uniós egészségbiztosítási kártyáját, mert ennek hiányában ki kell fizetnie az ellátást.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek