A nemzetközi szélnapon sokan látogattak ki a vasi községbe, ahol a megye első szélturbinája működik. A szerkezetet négy évvel ezelőtt adták át, létrehozását magánszemélyek kezdeményezték. A beruházás komoly hasznot jelent a nagyközség számára is, hiszen a tulajdonosok állják a közvilágítás költségének felét. A vépi szélerőművet hamarosan Ostffyasszonyfán és Vönöckön is követte egy-egy, ezek kb. 600 családi ház éves energiaszükségletét képesek fedezni községenként. A beruházó tájékoztatása szerint Vépre további három turbinát telepítenének, de a Magyar Energiahivatal egyelőre nem hagyta jóvá a hálózatba kötésüket.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!