Elegük van a szombathelyi Pelikán park környékieknek a körülöttük fészkelő vetési varjakból. Az önkormányzat a Környezetvédelmi Minisztériumhoz fordult az ügyben. Az első fokú határozat megengedte a fészkek eltávolítását, ezt azonban a madarászok megfellebbezték. Németh Kálmán Szombathely alpolgármestere bízik abban, hogy számukra kedvező döntés születik, így eltávolíthatják a fészkeket, az újabb varjakat pedig sólymokkal riaszthatják el. Gyurácz József a Madártani Egyesület Vas megyei elnöke szerint a város akár profitálhatna is a vetési varjakból. Szerinte a fészkeket be lehetne kamerázni, a képeket pedig internetes portálokon közzé lehetne adni, így turisztikai látványosság lehetnek a madár kolóniából.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!