Egyre kevesebb a munkahelyi véradás – telefonon keresik meg az önkénteseket. Vas megyében egyre több olyan nagyüzem zárt be, ahol eddig rendszeresen szerveztek véradást. Most a Vöröskereszt helyi szervezete a rendszeres véradókat telefonon keresi meg, mert a tapasztalatok szerint a személyes megkeresést szívesen fogadják az önkéntesek. A telefonos toborzás mellett e-mailben, és sms-en is értesítik a véradót, amennyiben az illető megadta ezeket az elérhetőségeit. Vas megyében évente több mint 13 ezer véradás történik. Az elmúlt héten a tervezett 250-ből 199-en jelentek meg a véradáson, de csak 166-an adhattak vért, a többiek egészségi állapotuk miatt nem voltak alkalmasak a véradásra.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!