Harmadfokú készültség a Rábán

Harmadfokú árvízvédelmi készültséget rendeltek el szerda délután a Rába szentgotthárdi szakaszán. A folyó vízszintje most 5 méteren áll, és a Nyugat-Dunántúli Vízügyi Igazgatóság információi szerint még nem tetőzött. Rábatótfalu, Csörötnek, Magyarlak és Csákánydoroszló községekben jelenleg is nagy erőkkel folyik a védekezés, a polgármesterek vezetésével a helyi önkéntes tűzoltók, a polgárőrség és a katasztrófavédelem szakemberei homokzsákokkal próbálják feltartóztatni a víz útját. Nádor István vízügyi igazgató tájékoztatása szerint Rátót és Rábagyarmat, valamint Pinkamindszent és a határátkelő között már lezárták az utakat, Szentgotthárd és Sárvár között a két főút kivételével várhatóan minden utat lezárnak majd a nap folyamán.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek