Továbbra is harmadfokú a készültség a Rába völgyében, ahol újra rosszabbodott a helyzet. Mint azt Gál Róbert védelemvezető helyettestől megtudtuk, Körmendnél ugyan apad a Rába, Szentgotthárdnál viszont a tegnapi esőzések miatt ismét emelkedik a vízszint. Újra több a víz a Rába mellékfolyóiban is, a Lapincs, a Stern és a Pinka patakokban. A gátak egyenlőre jól bírják a terhelést, bár - mint azt a szakember elmondta - ilyen nyomást, mint a mostani még nem kaptak. Csupán Körmend térségében tapasztaltak kisebb szivárgásokat, buzgárokat. Mint megtudtuk Sárvárnál is emelkedik a vízszint, a Rábán tehát továbbra is elhúzódó árhullámra kell számítani.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!