Százezrekbe kerülhet a határ menti mobilozás

Az elmúlt egy évben csökkent ugyan az országhatár mentén az a terület, ahol a mobiltelefont vagy mobilinternetet használó előfizetőknek problémát jelenthet a szándékolatlan roaming, de a jelenség továbbra is fennáll - mondta Takács Péter, a hírközlési fogyasztói jogok képviselője. A többletköltség százezres vagy milliós összegre is rúghat. A jelenséggel Esztergom, Győr, Sopron, Szeged vagy Sárospatak mellett Szombathelyen is találkozhatunk. Az Európai Unióban érvényes roamingrendelet szerint legkésőbb 2010. március 1-jéig a hazai szolgáltatóknak ingyenes tájékoztatást kell adniuk barangolást végző ügyfeleik fogyasztásáról.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek