A Vas megyei Simaságon lebontottak egy egyedülálló építészeti értéket képviselő 18. századi kúriát. Az épület nem állt műemléki védelem alatt. A "Púpos-kastély" néven ismert sarokház eredetileg járási szolgabírói hivatal céljára épült, később uradalmi birtokközpont lett. A közelmúltban a település postájaként működött. A bontásra azért kerülhetett sor, mert a település polgármestere nem tudta, hogy egyedülálló kúriáról van szó. A Kulturális Örökségvédelmi Hivatal ugyanakkor tudott a védett épületről. Hazánkban egyébként többször előfordul, hogy a helyi önkormányzatok lebontatnak egy-egy műemlék épületet, mert nincs tudomásuk az értékéről.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!